ЯКЕ СВЯТО СЬОГОДНІ В НІДЕРЛАНДАХ – 15 КВІТНЯ

15 квітня в Нідерландах відзначається День короля – офіційне національне свято на честь дня народження Короля Віллема-Олександра Клауса Георга Фердинанда, нинішнього монарха країни. Зазвичай його називають "Koningsdag" ("День короля") або "Oranjegekte" ("Оранська лихоманка" через традиційний помаранчевий колір, пов'язаний з королівською родиною та святковими гуляннями).

Історія Дня короля

До 2013 року свято відзначалося як День королеви на честь дня народження колишньої королеви Беатрікс 31 січня. Однак після її зречення в 2013 році свято було перенесено на 15 квітня, день народження її сина Віллема-Олександра, який став королем.

Традиції та святкування Дня короля

День короля в Нідерландах – день вшанування монарха та святкування національної єдності. Він ознаменований низкою урочистостей, парадів і фестивалів по всій країні.

Фримаркети: У багатьох містах і селах проходять фримаркети, де люди можуть продавати вживані або саморобні товари. Це чудова можливість знайти унікальні скарби чи позбутися непотрібних речей.

Оранжевий колір: В цей день помаранчевий колір є всюди: його носять люди, прикрашають будинки, вулиці та навіть їжу. Королівська сім'я традиційно носить помаранчеві вбрання, а святкові гуляння наповнені помаранчевим у всіх його відтінках.

Фестивалі: У багатьох містах проходять фестивалі з живою музикою, їжею та напоями, танцями та іншими розвагами. Найбільші фестивалі проводяться в Амстердамі, Роттердамі та Гаазі.

Парад човнів: В Амстердамі головною подією Дня короля є парад човнів по каналах міста. Тисячі людей збираються вздовж берегів, щоб побачити яскраво прикрашені човни та їхніх веселих пасажирів.

Культурне значення Дня короля

День короля – це більше, ніж просто державне свято. Це шанс для голландців виявити свою гордість за свою країну та відсвяткувати свою національну ідентичність. Це час для сім'ї, друзів і громад, які збираються разом, щоб поділитися в радості та єднанні.

Поради для відвідування Нідерландів на День короля

Якщо ви плануєте відвідати Нідерланди на День короля, ось кілька порад:

 • Забронюйте житло заздалегідь, оскільки в цей період очікується великий наплив туристів.
 • Одягніть помаранчевий, щоб потрапити в святковий дух.
 • Будьте готові до великої кількості людей і святкових гулянь.
 • Майте готівку, оскільки багато продавців на фримаркетах не приймають картки.
 • Будьте поважними та дотримуйтесь правил безпеки.

Висновок

День короля – це важлива подія в голландському календарі, яка поєднує в собі офіційні святкування, народні гуляння та почуття національної гордості. Незалежно від того, чи ви є місцевим жителем чи гостем, приєднатися до урочистостей на День короля – це унікальний і пам'ятний досвід, який дозволяє зануритися в голландську культуру та дух єдності.

Часті запитання

 1. Що таке основні традиції Дня короля?
  Відповідь: Фримаркети, оранжевий колір і фестивалі.
 2. Який колір є офіційним кольором Дня короля?
  Відповідь: Помаранчевий.
 3. Які міста відомі своїми великими святкуваннями Дня короля?
  Відповідь: Амстердам, Роттердам і Гаага.
 4. Чи можна продавати товари на фримаркетах на День короля?
  Відповідь: Так, багато людей продають вживані або саморобні товари.
 5. Які поради для туристів, які відвідують Нідерланди на День короля?
  Відповідь: Забронюйте житло заздалегідь, одягніть помаранчевий, приготуйте готівку та дотримуйтеся правил безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *