ЩО ТАКЕ БСК І ХСК

БСК та HSK: Стандартизовані тести з вивчення китайської мови

У сфері вивчення китайської мови як іноземної існує два основні стандартизовані тести: Британський стандартний тест з китайської мови (Business Chinese Test, BCT) та Китайський державний іспит з китайської мови як іноземної (Hànyǔ Shuǐpíng Kǎoshì, HSK). Вони розроблені та проводяться з метою оцінки рівня володіння китайською мовою неносіями.

Британський стандартний тест з китайської мови (BCT)

BCT був розроблений Університетом Лондона та Конфуціанським інститутом Лондонського університету. Тест оцінює навички ділової китайської мови, зосереджуючись на ситуаціях, що зустрічаються у професійному середовищі. BCT має шість рівнів, від початкового до просунутого, і є міжнародно визнаним.

Китайський державний іспит з китайської мови як іноземної (HSK)

HSK розроблений і проводиться китайським Міністерством освіти. Тест оцінює загальні навички китайської мови, включаючи володіння мовними елементами, розуміння тексту та навичок аудіювання. HSK також має шість рівнів, від початкового до просунутого. Оскільки це офіційний тест, визнаний у Китаї та багатьох інших країнах, HSK часто використовується для академічних та імміграційних цілей.

Порівняння BCT та HSK

BCT та HSK відрізняються за своєю метою та змістом:

* Мета: BCT розроблений для оцінки навичок ділової китайської мови, тоді як HSK оцінює загальні навички китайської мови.
* Зміст: BCT включає ситуації, пов’язані з бізнесом, тоді як HSK охоплює ширший спектр тем.
* Визнання: HSK є офіційним тестом, визнаним у Китаї, тоді як BCT є міжнародно визнаним.

BCT та HSK є цінними інструментами для оцінки прогресу в навчанні китайської мови. Вибір тесту залежить від індивідуальних потреб та цілей студента. BCT підходить для тих, хто планує використовувати китайську мову в діловому контексті, тоді як HSK є більш універсальним тестом для всіх рівнів володіння мовою.

Запитання 1: Що таке БСК?

Відповідь: БСК (Байцзіт'юаньсыцяо) – це скорочена назва для першого рівня іспиту з китайської мови для іноземців, який проводиться Китайським державним офісом з питань поширення китайської мови (Hanban). Цей іспит оцінює базові навички володіння китайською мовою, такі як володіння лексикою, граматикою та аудіювання.

Запитання 2: Що таке ХСК?

Відповідь: ХСК (Ханью Шуйпин Каоши) – це загальна назва для серії іспитів з китайської мови, які складаються з шести рівнів (з 1-го по 6-й). ХСК розроблений для оцінки профіцієнтності не носіїв китайської мови в усіх чотирьох мовних навичках: аудіюванні, читанні, письмі та розмові.

Запитання 3: У чому різниця між БСК і ХСК?

Відповідь: Основна відмінність між БСК і ХСК полягає в їх цільовій аудиторії та рівні складності. БСК призначений для початківців у вивченні китайської мови, тоді як ХСК більш всебічний і вимагає більш просунутого рівня володіння мовою. ХСК також має вищу кількість рівнів, ніж БСК.

Запитання 4: Який рівень володіння китайською мовою визначає БСК?

Відповідь: БСК оцінює базовий рівень володіння китайською мовою, відомий як рівень A1 в Загальноєвропейських рекомендаціях з мовної освіти (CEFR). Це рівень початківця, який дозволяє кандидатам виконувати прості комунікативні завдання в повсякденних ситуаціях.

Запитання 5: Які можливості надає складання БСК або ХСК?

Відповідь: Складання БСК або ХСК може відкрити різні можливості, зокрема:

  • Навчання в китайських університетах
  • Робота в Китаї
  • Подорожі та спілкування з китайцями
  • Зростання професійного та культурного розвитку
  • Міжнародне визнання рівня володіння китайською мовою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *