КАРКЕМИШ

Каркемиш – Стародавнє Місто і Держава в Північній Сирії

Каркемиш – стародавнє місто і однойменна держава, що існувала в XIX — IX ст. до н. е. у північній Сирії (нині — на кордоні Туреччини з Сирією). Місто розташовувалося на місці злиття річок Євфрат і Каркемиш і було важливим стратегічним пунктом, контролюючим торгові шляхи між Ассирією, Вавилоном і Малою Азією.

Історія Каркемишу

Перші згадки про Каркемиш зустрічаються в давньоєгипетських джерелах з часів Тутмоса I (XVI ст. до н. е.). У XV ст. до н. е. Каркемиш був завойований хетами і став центром однойменного царства. У XIII ст. до н. е. Каркемиш був завойований ассирійцями, які зруйнували місто. Через 100 років місто було відбудоване і стало одним з головних культурних центрів Ассирії. У VIII ст. до н. е. Каркемиш був остаточно завойований вавилонянами. Після цього місто втратило своє значення і поступово занепало.

Культура Каркемишу

Каркемиш був одним з найважливіших культурних центрів древнього світу. У місті було розвинуто гончарне, ювелірне та ткацьке ремесла. Каркемиш також був відомий своїми храмами і палацами, які були прикрашені скульптурами і фресками.

Археологічні дослідження

Археологічні дослідження Каркемишу почалися в XIX ст. Дослідники виявили руїни храму бога сонця Нінурти, палацу царя Каркемиша, міських стін і воріт. Було знайдено також велику кількість артефактів, в тому числі статуї, стели, таблички з клинописом і прикраси.

Згадки про Каркемиш у Біблії

Каркемиш згадується в Біблії, як місце, де відбулася битва між ассирійським царем Навуходоносором II і єгипетським фараоном Нехо II. У цій битві ассирійці здобули перемогу, а Єгипет зазнав поразки.

Висновок

Каркемиш – стародавнє місто і однойменна держава, що існувала в XIX — IX ст. до н. е. у північній Сирії. Місто було важливим стратегічним пунктом, контролюючим торгові шляхи між Ассирією, Вавилоном і Малою Азією. Каркемиш був одним з найважливіших культурних центрів древнього світу.

Запитання, що часто задаються

  1. Де знаходився Каркемиш?
  2. Коли існувала держава Каркемиш?
  3. Хто завойовував Каркемиш?
  4. Яка культура була в Каркемиші?
  5. Коли проводилися археологічні дослідження Каркемишу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *