СПИСОК ПРОВІДНИХ ВУГЛЕДОБУВНИХ КОМПАНІЙ СВІТУ

Видобуток і експорт вугілля у 2009 році: світові лідери

Україна знаходиться в зоні великих вугільних родовищ Донбасу, Львівсько-Волинського, Дніпровського і Західного регіонів. В останні роки, Україна займала одну з перших позицій в світі по видобутку та експорту вугілля. У 2009 році, Україна експортувала близько 20 млн. тон вугілля, що становить близько 10% світового експорту. Але маємо також поглянути і на світових лідерів по видобутку та експорту вугілля. Хто ж видобуває та експортує найбільше вугілля у світі?

  1. BHP Billiton

BHP Billiton з головним офісом в Мельбурні, Австралія, є найбільшою гірничорудною компанією в світі. Вона також є найбільшим у світі виробником коксівного вугілля. У 2009 році BHP Billiton видобула 174 млн. тонн вугілля, що становить близько 8% світового виробництва. Тепер BHP Billiton також є найбільшою енергетичною компанією в Австралії. Компанія займає провідні позиції у світовому виробництві міді, алюмінію, залізної руди, вугілля та нафти. Понад 100 років BHP є лідером в галузі розвідки і видобутку нафти та газу.

  1. Shenhua Group

Shenhua Group з головним офісом в Пекіні, Китай, є найбільшою вугледобувною компанією у світі. У 2009 році Shenhua Group видобула 252 млн. тонн вугілля, що становить близько 12% світового виробництва.

Shenhua Group володіє гірничодобувними активами в багатьох провінціях Китаю, а також у Монголії та Австралії. Є одним з найважливіших китайських виробників вугілля. Відповідає за 15% загального видобутку вугілля у світі. Його присутність на ринку перетворила Китай на найбільшого споживача енергії.

  1. Peabody Energy

Peabody Energy з головним офісом у Сент-Луїсі, Міссурі, є найбільшою вугледобувною компанією в Сполучених Штатах. У 2009 році Peabody Energy видобула 153 млн. тонн вугілля, що становить близько 7% світового виробництва.

Peabody Energy є найбільшим вуглевидобувним підприємством у світі, яке займає лідерські позиції у виробництві вугілля для електростанцій та металургійної промисловості. Володіє шахтами у 10 американських штатах. Розробляє корисні копалини не тільки у США, але також в Австралії та Китаї та деяких інших країнах.

  1. Coal India

Coal India з головним офісом в Колкаті, Індія, є найбільшою у світі державною вугледобувною компанією. У 2009 році Coal India видобула 480 млн. тонн вугілля, що становить близько 22% світового виробництва. Coal India є найбільшим у світі виробником вугілля з відкритих робіт.

  1. Anglo American

Anglo American з головним офісом в Лондоні, Великобританія, є найбільшою гірничодобувною компанією у світі за виручкою. У 2009 році Anglo American видобула 124 млн. тонн вугілля, що становить близько 6% світового виробництва.

Anglo American займає провідні позиції у світовому виробництві платини, алмазів, кольорових металів, залізної руди, вугілля та інших корисних копалин. Видобування вугілля забезпечує третину доходів Anglo American.

Висновок

Країни-лідери з видобутку та експорту вугілля відіграють важливу роль у світовій енергетиці. Вони постачають вугілля електростанціям, металургійним заводам та іншим промисловим підприємствам по всьому світу. Вугілля є важливим джерелом енергії, але воно також є одним з основних джерел парникових газів. Тому країни-лідери з видобутку та експорту вугілля повинні вживати заходів для зменшення викидів парникових газів.

Питання, що часто задаються:

  1. Які країни є найбільшими виробниками вугілля у світі?
  2. Які компанії є найбільшими видобувачами та експортерами вугілля у світі?
  3. Яке майбутнє у вугільної промисловості?
  4. Які альтернативні джерела енергії можуть замінити вугілля?
  5. Які наслідки має видобуток та експорт вугілля для навколишнього середовища?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *